OMLOUVÁME SE

Vážení zákazníci,
je nám líto, ale byli jsme nuceni ukončit svou činnost.
Nyní se Vaše odběrná místa nacházejí v režimu DPI.
Omlouváme se všem za způsobené komplikace.

TISKOVÁ ZPRÁVA ZE DNE 14. 12. 2021

Vážení zákazníci, obchodní partneři,

s politováním Vám musíme oznámit, že společnost Microenergy s.r.o. ukončuje dodávky elektřiny a plynu na českém energetickém trhu.

K tomuto razantnímu kroku nás přiměl přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích, kdy cena obou dodávaných komodit, je nyní mnohonásobně vyšší, než byla v loňském roce. Vždy jsme se pro Vás snažili zajistit co nejvýhodnější podmínky, ale tento bezprecedentní nárůst nám to již nadále neumožňuje.

Z výše uvedeného důvodu pro vás bude od dnešního dne zajišťovat tzv. Dodavatel poslední instance, a to po dobu následujících 6 měsíců. Právo zajištění kontinuální dodávky prostřednictvím Dodavatele poslední instance Vám vzniká ze zákona a nemusíte se tak obávat přerušení dodávek do Vašich odběrných míst.

V současné situaci Vám doporučujeme v co možná nejkratším čase si vybrat nového dodavatele a uzavřít s ním smlouvu na dodávku energií.

I v následujících týdnech Vám budeme k dispozici na našich infolinkách a e-mailech a budeme se snažit udělat vše pro to, aby byl Váš přechod k novému dodavateli co nejméně komplikovaný. Nicméně očekáváme, že naše zákaznická linka, bude v nejbližších dnech čelit velkému náporu otázek, a proto se předem omlouváme za delší čekání na spojení s našim operátorem.


Tímto také potvrzujeme, že všem našim klientům vrátíme veškeré přeplatky na zálohách. Průběžně budeme zasílat klientům konečné zúčtování na základě podkladů, které v nejbližších dnech obdržíme od provozovatelů distribučních soustav (PDS).

Učinit toto rozhodnutí pro nás bylo velmi náročné a vzniklá situace nás velice mrzí. Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za důvěru a přízeň, kterou jste nám projevovali.

„Tímto se všem našim zákazníkům, obchodním partnerům i zaměstnancům velice omlouvám za způsobené komplikace. Zvažování ukončení činnosti nebylo jednoduché a do poslední chvíle bylo věnováno maximum energie nadále být Vašim partnerem a spolehlivým dodavatelem. Po zvážení všech rizik, bylo pragmaticky vyhodnoceno, že primárně pro Vás, naše zákazníky, bude nejefektivnější ukončit naši činnost a nepřenášet na Vás dopady neřízeného zvyšování cen na velkoobchodním trhu. Mým osobním snažením a cílem je ochránit společnost před insolvencí a tím ochránit zálohy Vás našich zákazníků, které se zavazujeme vypořádat v plném rozsahu. V případě, že by naše rozhodnutí přišlo v pozdějším čase, tak by se riziko insolventního stavu společnosti zvyšovalo a tomuto stavu se nám tímto podařilo zamezit a zároveň ochránit Vaše zálohy.“
Luboš Daniel, jednatel společnosti